Czytnik kodów kreskowych w obecnym czasie stał się niezwykle znanym urządzeniem. Służy on do przechowywania danych z kodów kreskowych. Jest on powszechnie wykorzystywany w supermarketach, markach, bibliotekach, ale ponadto w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy podzielić na na posiadające kabel lub bezprzewodowe. Natomiast odczytywanie danych możliwe jest na 2 sposoby:

  • diodowe – w tym wypadku narzędzie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został zaczytany powinno się położyć go jak najbliżej skanera. Sporo pań uważa, to za dużą wadę i woli kupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich cechą jest na pewno niewielka cena i odporna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa ukazuje stosuje się tu laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a następnie przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Wielką korzyścią jest tu możliwościowy odczytywania kodów kreskowych z dużych odległości i pod różnym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach potrafią być także jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze bardziej podatny na uszkodzenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy czy bezprzewodowy jaki dobrać? Wszystko tu zależy w którym środowisku pracujemy. Jeśli pracujemy w handlu czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on krępował nam pracy, bo i tak przecież cały okres jest przy kasie. Potrafimy je napotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych https://aidc.com.pl/czytniki-kodow/3 stacjonarne. Wykorzystywane są często w marketach przy kasach. Powinno się przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został poprawnie zaczytany.

Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony i w kilkunastu dziedzinach niezastąpiony. Działa on na podstawie połączenia bluetooth. Posiadają idealnie wyprofilowaną rączkę pod jaką znajduje się intuicyjny przycisk. Są one kosztowniejsze ale o wiele bardziej wygodne od czytników przewodowych. Bardzo dobrym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on zasadniczo dla pań, jakie pragną mieć dwie ręce wolne, a trzymanie dodatkowo czytnika wydłuża godziny pracy. Dlatego taki czytnik kodów kreskowych doskonale sprawdzą się w magazynach. Najbardziej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to właśnie przemysłowe. Są one wytrzymałe i odporne na niewysokie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, jakie są brudne lub w ciemny świetle. Jeśli zamierzamy kupić czytnik kreskowy powinniśmy zadać sobie zapytanie jak często będziemy go używać. Jeżeli człowiek musi przemieszczać się po biurze winien posiadać oczywiście skaner bezprzewodowy. Jednak tu powinno się zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W wypadku zaczytywania stałego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na zużycie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Zatem w tym wypadku świetnym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i pobranie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy posiadać specjalną aplikację, która zapewnia odczyt. Jest ona dawana do zestawu przez producenta.