Kolektor danych Android to narzędzie, które zawiera ekran, klawiaturę i czytnik kodów kreskowych. Często nazywane jest także terminalem mobilnym. Rozumiemy jak w teraźniejszych czasach taki kolektor danych jest użyteczny w halach czy sklepach. Bez niego produkcja trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu kobiet byłaby niełatwa. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci potrafią one rozliczać dane, zapisywać etykiety, sortować produkty według wskazanych wytycznych. Najczęściej jest wykorzystywany do sprawdzania stanów hurtowych. Pewnie nawet nie rozumiecie, ale często jeżeli sprzedający nie wie czy konkretny artykuł jest dostępny np. ubrania potrafi on zobaczyć szybko w sklepie czy konkretny towar jest na magazynie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zwykle potrafimy podpiąć dodatkowe oprogramowanie magazynowe. Które nabyć kolektory danych terminale? Powinno się zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android charakteryzuje się przyjemnym interfejsem oraz czytelnym sposobem poruszania się dla posiadacza. Jest on dodatkowo wspierany przez producenta, więc wszystkie kłopoty są zawsze prędko usuwane. Możemy zakupić kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze powszechnym zasięgiem ma on do 1,9 metra. Sprawdza się dobrze przy rozmaitego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, ma on 0,5 metra. Najczęściej stosowane są do pracy z ograniczonych przestrzeni jak rejestracja pacjentów czy czasu pracy. Wolno nimi przeglądać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle odległego zasięgu powyżej 10 metrów. Wykorzystywane są w halach magazynowych do ochrony przepływu towarów czy np. do rejestracji produkcji.

Drugim ważnym aspektem jest wielkość wyświetlacza. Zazwyczaj ma on od 4-5 cali, ale przy korzystaniu z niego rzadko możemy kupić kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej znanymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one ogromniej rozbudowane, są kolorowy interfejs. Są używane ze powodu na naszą odporność przez handlowców czy robotników.
  • kolektory danych terminale magazynowe – są one trwałe ich podstawowym użyciem są magazyny oraz centra logistyczne. Są wyjątkowo odporne na kurz czy wilgoć oraz dobrane do pracy poprzez bardzo długi okres.

Kolektor danych Android a wielkość akumulatora? To szczególnie istotny aspekt, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie powinniśmy patrzeć na parametr przedstawionej w mAh. Bardzo fajna funkcja w poszczególnych kolektorach to tzw Hot plugging , który umożliwi wymianę baterii w czasie pracy. Jeżeli mamy zamiar nabyć kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na specjalne akcesoria:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych to urządzenie wskazane w dowolnym sklepie czy magazynie. Zatem przed nabyciem powinniśmy dokładnie ustalić parametry które powinno posiadać.