Zasilacze do telefonii VoIP są bez wątpienia serce każdego zestawu komputerowego. Jest to nie tylko element dostarczający prąd elektryczny do wszystkich elementów, ale także podstawowy element działający na stabilność pracy oraz żywotność całego systemu. To właśnie zasilacze do rozdzielnic sieciowych przekształcają obsługiwany przez sieć energetyczną prąd przemienny na prąd stały, zapewniając niezbędne źródło energii dla procesora, płyty głównej, pamięci, karty graficznej, dysków twardych i pozostałych elementów. Niestety, wielu użytkowników nie przywiązuje odpowiedniej wagi do doboru właściwej dla zasilacze redundantne dla sieci strukturalnej LAN. Być może dlatego, że kupno odpowiedniejszego, choć niekoniecznie droższego, zasilacze do punktów dostępowych nie wydaje się przynosić natychmiastowego wzrostu efektywności komputera lub kolejnych funkcji. Jednakże ignorowanie znaczenia odpowiedniego zasilacza może doprowadzać do ogromnych kłopotów, takich jak niestabilność pracy systemu, awarie sprzętu albo chociażby zagrożenie pożarowe.
Zatem warto poświęcić chwilę uwagi również środków na dobór dobrego, dobrze dopasowanego zasilacza. Lokata w wielkiej jakości zasilacz przekłada się na pewność działania, oszczędność energii oraz długoterminową ochronę dla Twojego komputera. Dobierając dobre zasilacze awaryjne dla sieci strukturalnej LAN, korzystnie jest zwrócić uwagę na jego moc, sprawność, ilość oraz rodzaj połączeń oraz certyfikaty jakości, które świadczą jego bezpieczeństwo oraz wydajność. W ten sposób zagwarantujesz sobie pewną pracę oraz długotrwałą zabawę przy laptopie, niezależnie od jego wykorzystania. Oznaczenia napięcia wejściowego na zasilacze dla kamer monitoringu IP potrafią być rozmaite w zależności od norm i regulaminów obowiązujących w konkretnym obszarze.
Oto kilka przykładów sposobów oznaczania napięcia wejściowego:
1. Zapis zakresu napięcia: Na tabliczce zasilacze do serwerowni może być dostarczony zakres napięcia wejściowego, na przykład „100 – 240 V AC”.

Znaczy to, że zasilacze do serwerowni są przeznaczone do pracy w zakresie od 100 do 240 woltów przemiennych.
2. Zapis określonych wartości: Zamiast zakresu, na etykiecie zasilacze do switchy sieciowe potrafią być opisane pewne wartości napięcia wejściowego, np. „120 – 230 V AC”.
3. Wartości prądu wejściowego: Oprócz napięcia, na tabliczce zasilacze dla systemów kablowania strukturalnego powinny mieć też określone wartości prądu pobieranego z sieci dla innych stopni napięcia wejściowego. Na przykład, jeżeli zasilacze do switchy sieciowe posiadają zasięg napięcia wejściowego od 100 do 240 V AC, to wartości prądu wyjątkową informacją techniczną, która pomaga w dobrym doborze przewodów połączeniowych oraz zabezpieczeń prądowych na linii AC. Zatem na tabliczce zasilacze do telefonii VoIP podane są wartości prądów czerpanych z sieci dla innych stopni napięcia wejściowego.
Najczęściej widzianymi stanami napięcia wejściowego na zasilaczach są 120 – 230 V AC, ponieważ są one uznawane poprzez dużo krajów oraz norm. Wartości prądów czerpanych z sieci dla tych poziomów napięcia powinny być jednocześnie naklejone na kartce, które są odpowiednie dla np. zasilacze do punktów dostępowych.