Switch przemysłowy Ethernet to specjalny typ przełącznika sieciowego przeznaczonego do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Główne cechy, które odróżniają switch-e przemysłowe od podstawowych przełączników sieciowych. Przeznaczone do pracy w ostatecznych temperaturach także bardzo niewielkich, jak wysokich .Odporny na wilgoć, pył, wibracje natomiast inne czynniki właściwe dla środowisk przemysłowych. Wytrzymała konstrukcja. Switch przemysłowy z RS485 to przełącznik zaopatrzony w porty RS485 umożliwiają integrację z akcesoriami używającymi tego standardu komunikacji szeregowej, często napotykanymi w automatyce przemysłowej i systemach SCADA. Switch przemysłowy z RS232 to przełączniki z portami RS232 pozwalają na podłączenie starszych urządzeń, jakie korzystają z tego typu interfejsu szeregowego, pozwalający na swobodną modernizację istniejących systemów. Przełączniki przeznaczone do obsługi sieci wizyjnych to switch-e przemysłowe dla sieci wizyjnych muszą oferować wysoką przepustowość i małe opóźnienia, aby efektywnie przesyłać ogromne ilości informacji wideo w ciągu rzeczywistym. Z kolei przełączniki są zoptymalizowane do pracy w systemach sterowania przemysłowego, to switch-e przemysłowe dla systemów kontroli przemysłowej zapewniając solidność i niewielkie opóźnienia dla dużych aplikacji kontrolnych. Switch-e przemysłowe Gigabit Ethernet to przełączniki Gigabit Ethernet gwarantują doskonalszą przepustowość (1 Gbps) w porównaniu do tradycyjnych Fast Ethernet (100 Mbps), co jest fundamentalne dla aplikacji wymagających szybkiego przesyłu danych.
Przełączniki outdoor są przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach zewnętrznych, to switch-e przemysłowe do zastosowań outdoor, proponują wytrzymałość na niskie temperatury, wilgoć, kurz i wibracje. Switch-e przemysłowe do montażu na szynie DIN, dostosowane do montażu na szynach DIN, co sprzyja ich instalację w szafach sterowniczych natomiast innych znanych obudowach przemysłowych. Switch-e przemysłowe do monitoringu bezpieczeństwa, muszą obsługiwać wysoką przepustowość dla przesyłu informacji z kamer też być szczególnie niezawodne, by dać ciągłość monitoringu. Przemysłowy switch Ethernet to ogólna dziedzina przełączników Ethernet, jakie są założone do działania w trudnych warunkach przemysłowych, oferując niezawodność i długowieczność w wymagających środowiskach.


Przemysłowe switch-e sieciowe – Przełączniki sieciowe przeznaczone do szerokich zastosowań przemysłowych, zapewniając więź i zmianę danych w konstrukcjach sieci zakładowych.
Niezarządzalne switch-e przemysłowe – Przełączniki te funkcjonują automatycznie bez potrzeby konfiguracji przez klienta, doskonałe do łatwych i mniej krytycznych aplikacji.
Wysokowydajne switch-e przemysłowe – Przełączniki oferujące najwyższą efektywność i niezawodność, przeznaczone do użyć wymagających ogromnej przepustowości, niskich opóźnień i wytrzymałości na ciężkie warunki operacyjne.
Kolejnym rodzajem są powszechnie stosowane switch-e Layer 2/Layer 3 dla przemysłu Switch-e Layer 2: Przełączniki warstwy drugiej pracują na poziomie ramki Ethernet, przesyłając informacje między narzędziami w sieci lokalnej (LAN). Switch-e Layer 3: Przełączniki warstwy trzeciej dodają routing IP do funkcji przełączników warstwy drugiej. Umożliwiają na wymianę między innymi podsieciami również są bardziej rozwinięte, powszechnie stosowane w większych bardziej złożonych sieciach przemysłowych.